Lütfen bekleyiniz Lütfen bekleyiniz

TSK Dayanışma Vakfından "Destek" Çağrısı

TSK Dayanışma Vakfından ‘Destek’ Çağrısı !

 

TSK Dayanışma Vakfı Genel Müdürü Sadık Çelikörs, “Bizler, askerine ve ordusuna sahip çıkan hayırsever bir milletiz. Az tanındığımız için yeterli desteği göremiyoruz. O yüzden milletimizden destek bekliyoruz” dedi.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri Dayanışma Vakfı Genel Müdürü Emekli Tümgeneral Sadık Çelikörs, Vakıf olarak çok fazla tanınmadıkları için yeterli desteği göremediklerinden yakındı.

 

“Bizler askerine, ordusuna sahip çıkan ve yardım yapmayı seven bir milletiz” diyen Çelikörs, herkese de ‘destek’ çağrısında bulundu. TSK Dayanışma Vakfından bahseden Genel Müdür Sadık Çelikörs, “Vakfımız, 2000 yılında kuruldu. Türk Medeni Kanunu kapsamında kurulan, şeffaf ve tüm hesabını, kitabını halkımızla paylaşan bir vakıftır. 60 TL’lik katkı payını yatıran subay, astsubay, sivil memur, uzman jandarma, uzman erbaş, erler ile sözleşmeli erlere ve ailelerine 1 yıl içerisinde şehit, gazi veya malul olurlarsa belli prensipler çerçevesinde maddi destek sağlayan bir vakıfız. Merkezimiz Ankara’dadır. Önümüzdeki dönemlerde İstanbul’da 2, İzmir’de de 1 temsilcilik açıp halkımıza kendimizi daha iyi tanıtacak fırsatı yakalayacağız inşallah. 

 

“ASKERİNE SAHİP ÇIKAN YARDIMSEVER BİR MİLLETİZ”

Bizim gelir kaynağımız kendi üyelerimizden aldığımız paralardan sağlanıyor. Aslında biz Mehmetçik Vakfı gibi halk tarafından çok fazla tanınmıyoruz. Milletimiz, ‘Mehmetçik’ kelimesi etrafında askerine sahip çıkıyor. Devletimiz, bu ülke ve bayrak için can veren silahlı kuvvetlerimize, tüm şehit ve gazilerimize mümkün olduğunca destek vermeye çalışıyor. Biliyoruz ki bizler, çok hayırsever, bağış ve yardım yapmayı seven bir milletiz. Ayrıca askerine ve ordusuna sahip çıkan onları çok seven bir milletiz. Biz az tanındığımız için yeterli desteği göremiyoruz maalesef. O yüzden milletimizden destek bekliyoruz” açıklamasında bulundu. 

 

“MİLLETİMİZİN KUCAĞININ SICAKLIĞINI HİSSETMEK İSTİYORUZ”

“TSK Dayanışma Vakfı olarak sıkıntımız; tanınmamak” diyen Emekli Tümgeneral Sadık Çelikörs, “ Tanınmamız için basında çok yer almamız lazım. Basının ilgili tüm birimlerinin de bize destek olması gerekiyor. Halkımıza bu şekilde ulaşmamız lazım. Şu an sınır ötesinde bulunan Mehmetçiklerimiz var. Milletimiz şehitlere sahip olunması gerektiğini biliyor ama doğru adresin burası olduğunu bilmiyor. Bizler, 2016 yılında şehit olan 411 profesyonelin ailesine yardım yaptık. O yıl yapılan yardım miktarı kuruluşumuzdan itibaren yaptığımız yardımların 3’te 1’i oranındaydı. O tarihten itibaren de çok önemli yardımlar yaptık ve hala da yapmaya devam ediyoruz. Ancak bunun için maddi kaynaklarımıza yeni maddi kaynaklar eklememiz lazım. Şehit ve gazi çocuklarımıza maalesef yeterince hizmet veremiyoruz. Veremediğimiz için de bu duruma çok üzülüyoruz. Devletimizin yaptığı yardımların yanında milletimizin de kucağının sıcaklığını hissetmek istiyoruz. Yeterince destek sağlanırsa göreve giden askerlerimizin de gözü arkada kalmaz” diye konuştu.

 

“SAHİPLENİLMESİ VE KUCAKLANMASI GEREKEN BİR VAKIF OLDUK”

TSK Dayanışma Vakfının son 5 yılda çehresinin değiştiğine vurgu yapan Sadık Çelikörs, herkesin vakfı sahiplenmesi gerektiğine de dikkat çekerek şunları söyledi:  “Başlangıçta mesleki bir dayanışma olarak başlayan TSK Dayanışma Vakfı, özellikle de son 5 yılda çehresini değiştirmiştir. Şehit ve gazi ağırlıklı bir kitleye yardım yapan bir vakfa dönüşmüştür. Tam da şu anda sahiplenilmesi ve kucaklanması gereken bir vakıf olmuştur. Üye sayımız 215 bine ulaştı. Biz önce kendimiz inandık ve dayanışma ruhu yarattık. Bu ruhun önümüzdeki günlerde çok daha yükseleceğine gönülden inanıyoruz. Bizler, askerlerimizin her türlü yanındayız. Vatan, millet, bayrak, ülke gibi değerlerin gençlerimiz arasında da yayılmasını istiyoruz. Böylece birçok ayrışmanın yok olacağını ve kenetlenmenin daha da güçlü olacağına gönülden inanıyoruz.

 

“ASKERİMİZİN ÇOCUKLARININ YANINDA OLMALIYIZ”

Sadece ülkemizde değil, dünyanın dört bir köşesinde Mehmetçiğimize dualar ediliyor, destek mesajları veriliyor. Her şey çok güzel ama vakıf olarak biz başka bir pencereden daha bakıyoruz. Askerlerimizin, çocuklarının iyi koşullarda okuyabilmesi, ülkeye faydalı gençler olması, şehit ve gaziliğin gururunu ve onurunu yaşayarak yaşamlarını sürdürmeleri için onların yanında yer almamız gerektiğini düşünüyorum. Bunun için çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor.

 

gazeteturk.org Kaynak: TSK Dayanışma Vakfından ‘destek’ çağrısı! 


20.4.2017

Diğerleri

11.5.2019
26.4.2019
16.6.2017
Şehitlerimizin değerli babalarının, Kahraman gazilerimizin, Güzel vatanımızın dört bir köşesinde görev yapan tüm subay...
15.3.2017
ÇANAKKALE KARA SAVAŞLARI'nın 102. yılında tüm şehitlerimiz ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, şükran ve minnet duygularımızla anıyoruz.