Yardım Çeşitleri

 Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında görevli subay, astsubay, devlet memuru, uzman jandarma ve uzman erbaşlar ile sözleşmeli erbaş ve sözleşmeli erlere yıllık katkı payını yatırmaları halinde hizmette bulundukları süre içerisinde aşağıda yazılı yardımlar yapılmaktadır:
 
1. Vefat Yardımı :
    Subay, astsubay, devlet memuru, uzman jandarma, uzman erbaş ve sözleşmeli er/erbaş olarak görevli iken yaşamını yitiren; evli personelin eş ve çocuklarına, evli ve çocuksuz personelin eşi, anne ve babasına, bekâr personelin anne ve babasına, anne ve babası olmayan bekar personelin kardeşlerine fiili hizmet yılı dikkate alınarak yapılan maddi yardımdır.
   
2. Maluliyet Yardımı:
    Subay, astsubay, devlet memuru, uzman jandarma,  uzman erbaş ve sözleşmeli er/erbaşlardan sağlık nedeni ile malulen emekliye ayrılan ve T.C. Sosyal Güvenlik Kurumunca 1, 2, 3 ve 4’üncü derece malul kararı verilen personele yapılan maddi yardımdır. 5 ve 6’ ncı derece malullere Vakfımızca yardım yapılmamaktadır.
   
3. Emekli Maaş Sistemi (EMS) Yardımı :
    EMS yardımı Sosyal Güvenlik Kurumunca maaş bağlanmamış durumda olan;
 
    a. Vefat etmiş evli personelin eşini,
 
    b. 1 veya 2 nci dereceden malulen  ayrılan personelin kendisini OYAK emekli maaş sistemine dâhil etmek amacıyla yapılan yardımdır.
 
   c. Personelin OYAK üyesi olmaması durumunda veya EMS yardımı yapılacak vefat etmiş olan personelin eşi/ malul olan personelin kendisi sisteme girmek istemediği takdirde bu yardım kendilerine defaten ödenir.
Lütfen bekleyiniz Lütfen bekleyiniz